Analiza ryzyk i kosztów na przykładzie wybranych urządzeń BRD
Biorąc pod uwagę wszechobecne nastawienie na najniższą cenę we wszelkich inwestycjach i robotach utrzymaniowych na drogach warto spojrzeć na proste zestawienia kosztów i ryzyk związanych z niektórymi urządzeniami wyposażenia dróg.

Czy spoglądając na rożne przypadki nie rodzi się potrzeba konieczności głębszych zmian w podejściu do projektowania i stosowania różnego rodzaju rozwiązań w zakresie wyposażenia dróg?
Czy nie wydaje się koniecznym dopracowanie wymagań dla rentowności inwestycji zarówno z zakresu jej wpływu na ryzyka powstania wypadku jak i z uwagi na koszty eksploatacji?
Czy odcinek początkowy drogowej bariery ochronnej w wielu przypadkach nie stanowi bardzo dużego zagrożenia w czasie najechania na niego przez pojazd?
Częstym przypadkiem spotykanym na naszych drogach jest sytuacja w której pojazd najeżdża na początkowy odcinek bariery chroniącej konstrukcję. Takie odcinki są bardzo niebezpieczne głównie z powodu możliwości „wybicia” pojazdu w powietrze. Zdarzają się nawet sytuacje kiedy pojazd po wybiciu na początkowym odcinku uderza w tablicę drogową.
Jakie inne mogą być konsekwencje najechania na odcinek początkowy drogowej bariery ochronnej?


Co może wydarzyć się jeżeli pojazd najedzie na taki odcinek początkowy przy większej prędkości?




